ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
راه‌هايي براي آسان‌تر كردن زايمان طبيعي سلامت و سبك زندگي
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :salamatism
تاريخ: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۰:۵۵

زايمان به روش طبيعي در هر خانمي و در هر سني متفاوت است اما با انجام برخي توصيه‌ها مي‌توان تا جايي كه ممكن است زايمان را  كم‌دردتر و راحت‌تر كرد.

۱-    پزشكي انتخاب كنيد كه به او اطمينان داشته باشيد بااينكه هيچ كس بهتر از خود شما بدنتان را نمي‌شناسد، حتي اگر خودتان پزشك زنان و زايمان باشيد، باز هم به كمك يك ماما يا متخصص در طي زايمان واژينال يا طبيعي احتياج داريد. به همين خاطر بهتر است پزشكي را پيدا كنيد كه از كار او مطمئن هستيد.

۲-    با پزشك صريح باشيد توانايي برقراري ارتباط مناسب، كليدي‌ترين ويژگي يك ماما خوب است. مطمئن شويد كه ماما يا پزشكتان كسي باشد كه به حرف‌ها و خواسته‌هايتان اهميت بدهد. آيا مي‌توانيد به راحتي به او بگوييد كه دوست داريد زايمان چطور پيش برود؟ آيا او به تمايل شما به زايمان در فضاي خاصي اهميت مي‌دهد؟ اگر قرار باشد در برقراري ارتباط با پزشك مشكل داشته باشيد، در طول زايمان دچار استرس مي‌شويد و اگر استرس داشته باشيد، در حين زايمان درد بيشتري نيز خواهيد داشت.

۳-    به اندازه دونفر نخوريد گمان نكنيد كه بارداري، زماني براي خوردن است. قرار نيست شما به جاي دونفر بخوريد بلكه بايد به جاي ۱.۱ نفر بخوريد. اضافه‌وزن بالا در بارداري، علاوه بر اينكه مي‌تواند خطر چاقي در كودكتان را بالا ببرد، با پيچيدگي‌هاي بارداري مانند خطر سزارين در ارتباط است. هرچه اضافه‌وزن شما بيشتر باشد، وزن كودكتان هم بالاتر مي‌رود و ممكن است ديگر نتوانيد به صورت طبيعي زايمان كنيد.

۴-    همراهتان را انتخاب كنيد پيش از روز موعود، انتخاب كنيد كه دوست داريد چه كسي در طول زايمان كنارتان باشد. همسرتان، مادرتان، دوستتان يا هركسي كه به شما احساس آرامش مي‌دهد. مطالعات نشان مي‌دهند كه حضور افرادي كه مادر دوستشان دارد در طي زايمان، خطر بروز پيچيدگي‌هاي زايمان را كمتر مي‌كند.

۵-    صحنه را آماده كنيد اگر دوست داريد در طي زايمان به موسيقي خاصي گوش دهيد تا آرام شويد، از پزشكتان بخواهيد شرايط را برايتان فراهم كند. چه در بيمارستان تخصصي باشيد چه در بيمارستان دولتي، مهم اين است كه از شرايط محل زايمان راضي باشيد و در آنجا احساس آرامش كنيد.

۶-    عجله نداشته باشيد وقتي زمان زايمان مي‌رسد، هرچه بيشتر عجله كنيد بهتر نيست و درد كمتري نخواهيد داشت. درواقع، زناني كه زايمان اولشان است و پزشك‌شان حدود ۳ ساعت در مرحله اول زايمان، يعني از زمان آغاز انقباضات تا باز شدن كامل دهانه رحم، به آن‌ها فرصت مي‌دهند، كمتر دچار سزارين ناخواسته مي‌شوند. در زايمان واژينال، بسيار اهميت دارد كه صبر كنيم تا دهانه رحم كاملا باز شود و س مادر فشار بياورد در اين صورت مادر هم درد كمتري تحمل مي‌كند.

۷-    تحرك داشته باشيد تصور نكنيد كه دراز كشيدن، به سقف خيره شدن و زور زدن، تنها كاري است كه بايد براي به دنيا آمدن كودك انجام دهيد. چرت زدن، راه رفتن، نشستن بر روي صندلي و تكان خوردن و حتي رفتن در داخل وان (بسته به جايي كه زايمان انجام مي دهيد) هم گزينه‌هايي هستند كه مي‌توانيد براي كمتر شدن درد زايمان انجام دهيد.

۸-    از توپ زايمان استفاده كنيد اگر در جايي زايمان مي‌كنيد كه اين امكان وجود دارد تا از توپ استفاده كنيد، از پزشكتان درخواست كنيد. مطالعات نشان مي‌دهند كه زناني كه از توپ بزرگ در طي زايمان استفاده مي‌كنند (نشستن بر روي توپ و باز كردن پاها در دو طرف توپ)، زايمان كوتاه‌تري دارند و احتمال اجبار به سزارين در آن‌ها كمتر است. اين كار به دهانه رحم در باز شدن كمك مي‌كند.

۹-    از روند زايمان آگاه باشيد شركت در كلاس‌هاي زايمان و ياد گرفتن تكنيك‌هاي مختلف زايمان، به شما كمك مي‌كند از روند زايمان و اينكه چه چيزي در انتظار شما خواهد بود آگاه باشيد و كمتر دچار استرس شويد. در اين كلاس‌ها حتي مي توانيد پيش‌بيني كنيد كه انجام چه حركتي در شما بهتر جواب مي‌دهد.

۱۰-از كمك خواستند نترسيد به همان اندازه كه آماده بودنتان مهم است، به همان اندازه هم انعطافذير بودن شما در تصميم‌تان اهميت دارد. ممكن است با اينكه تصميم گرفته‌ايد به صورت واژينال زايمان كنيد اما در طي زايمان احساس كنيد كه ديگر نمي‌توانيد ادامه دهيد، پس خودتان را سرزنش كنيد و از پزشك بخواهيد كه عمل سزارين انجام دهد زيرا در نهايت سلامت مادر و كودك از همه چيز مهم‌تر است. درست است كه اولويت با زايمان واژينال است، اما طبيعت هميشه قابل پيش‌بيني نيست. نكته مهم اين است كه هميشه ابتدا به صداي بدنتان گوش دهيد.

راه‌هايي براي آسان‌تر كردن زايمان طبيعي

موضوع:
برچسب‌ها: سلامت،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]